No Widgets found in the Sidebar

Butelki filtrujące są doskonałym sposobem na dbanie o swoje zdrowie oraz środowisko naturalne. Butelka filtrująca jest wygodna w użyciu, można ją zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Nie ma konieczności martwienia się o zakup wody, ponieważ wystarczy, aby w pobliżu był kran z wodą zdatną do picia. Ogromnym plusem jest brak generowania zbędnych odpadów w postaci dużej ilości plastiku po wypitej wodzie butelkowanej. Co jeszcze wyróżnia butelki filtrujące?

 

Butelki filtrujące – działanie

Zadaniem butelki filtrującej jest oczyszczanie wody kranowej. Jest to możliwe dzięki filtrom wykonanym z aktywnego węgla. Jest naturalnym związkiem pochodzenia roślinnego, dzięki czemu jest całkowicie ekologiczny. Charakteryzują go silne właściwości absorpcyjne, które powodują zatrzymanie w węglu cząsteczek rdzy, chloru i innych zanieczyszczeń. Ma to pozytywny wpływ na zdrowie, a także wpływa na smak i zapach wody z kranu. Filtrowanie wody nie wpływa negatywnie na obecność cennych minerałów, np. wapnia i magnezu. Filtr znajduje się na spodzie zakrętki, dzięki czemu woda, zanim przepłynie przez ustnik do ust, najpierw przechodzi przez filtr, w którym oczyszcza ją aktywny węgiel.

 

Butelka filtrująca – którą wybrać?

Dostępne są różne wielkości butelek filtrujących, które umożliwiają dobór najlepszej pojemności stosownie do swoich planów. Można zdecydować się m.in. na 0,3 l, 0,5 l oraz 0,7 l. Wygodne są butelki o wyprofilowanym kształcie, który idealnie dopasowuje się do dłoni. Lekkie zwężenie w środku poprawia chwyt i ułatwia korzystanie z butelki nawet w trakcie dużej aktywności. Warto sprawdzić zalecenia dotyczące sposobu mycia oraz bezpiecznego użytkowania. Jedynie zbiornik butelki filtrującej można myć w zmywarce. Pozostałe elementy należy myć ręcznie, aby uniknąć ich odkształcenia. Butelki filtrujące są poręczne, lekkie oraz odporne na uderzenia, upadki z niewielkiej wysokości lub obicia.

 

Butelka filtrująca – jak jej używać?

Butelka filtrująca jest złożona z trzech głównych elementów:

 

  • butelka,
  • zakrętka, na której znajduje się ustnik,
  • filtr.

Używanie butelki filtrującej polega na odkręceniu zakrętki, napełnieniu butelki kranówką oraz ponownym zakręceniu na niej zakrętki z ustnikiem i przymocowanym do niej filtrem. Woda jest gotowa do spożycia. Używanie butelki z filtrem jest bardzo proste i każdy sobie z nim poradzi.

 

Do butelki z filtrem nie można wkładać żadnych dodatków, np. owoców lub ziół, ponieważ ich cząstki uniemożliwiłyby prawidłową pracę filtra. Butelka powinna być regularnie myta, zgodnie z zaleceniami producenta. Filtr powinien być systematycznie wymieniany, zgodnie z zaleceniami producenta, aby nie stracił swoich właściwości oczyszczających.

 

Butelki filtrujące – ochrona środowiska

Butelki filtrujące są nieodłącznym elementem dbania o środowisko naturalne. Korzystanie z filtrowanej wody kranowej znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na plastikowe butelki z wodą dostępną w sklepach. Dzięki temu znacząco zmniejsza się ilość odpadów, co ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Dobrej jakości butelki można kpić na stronie dafi.pl/butelki-filtrujace .