No Widgets found in the Sidebar

Śruba rzymska to podstawowy element olinowania, który może być używany w różnorodnych zastosowaniach związanych z napięciem.

Śruba rzymska to powszechne urządzenie takielunku, które służy do regulacji napięcia i zmniejszenia luzu w linie, kablu lub podobnym zespole napinającym. Śruby rzymskie to zróżnicowana linia produktów, które są wykorzystywane w różnych zastosowaniach w wielu branżach. Często łącznik śruba rzymska (https://www.futurefarm24.pl/2186-lacznik-gorny-lacznik-centralny-sruba-rzymska.html) może być używany w zastosowaniach prostych, jak napinanie ogrodzenia lub kabla obwodowego, jak również w rolnictwie, przemyśle, motoryzacji i w branży budowlanej.

Różnorodne zastosowania śrub rzymskich

Jaka jest charakterystyka śrub rzymskich?

Śruba rzymska to element sprzętowy służący do eliminowania luzu i regulacji napięcia liny, kabla lub innego systemu napinania czy łączenia. Mocowanie końcowe po obu stronach ściągacza łączy się z systemem napinania lub punktem mocowania. Śruba rzymska jest następnie dokręcana lub luzowana w celu wyregulowania napięcia i wyeliminowania luzu w miejscach, do których jest podłączona. Śruba rzymska może być używana samodzielnie lub w połączeniu z innymi śrubami rzymskimi w celu zwiększenia długości zespołu.

Korpus śruby rzymskiej to metalowa rama pośrodku, która łączy dwie gwintowane końcówki. Sam korpus obraca się, aby wyregulować napięcie poprzez wysuwanie i wsuwanie łączników końcowych śruby rzymskiej. Ciało może być jednego z dwóch typów, zamknięte lub otwarte. Śruba rzymska z otwartym korpusem jest bardziej tradycyjnym typem, w którym nici są widoczne przez ramę korpusu. Śruby rzymskie z zamkniętym korpusem, znane również jako korpusy rurowe, otaczają gwinty w zamkniętej ramie, tworząc smuklejszy profil, który mieści się w ciasnych przestrzeniach.

Nakrętkę, nazywaną również przeciwnakrętką, można umieścić na gwintach łączników końcowych i dokręcić do korpusu, aby zapobiec poluzowaniu lub odkręceniu śruby rzymskiej. Jeden koniec łącznika ma gwint prawoskrętny, a drugi gwint lewoskrętny. Pozwala to na obrócenie korpusu w celu wyregulowania naciągu po zamontowaniu bez przesuwania okuć końcowych.