No Widgets found in the Sidebar

Psychologowie często pracują z dziećmi oraz trudną młodzieżą, mogą pomóc w zrozumieniu ich zachowań, mogą ocenić także prawidłowy rozwój.

Niekiedy rodzice są zaniepokojeni pewnymi zachowaniami młodzieży, może być to przykładowo problem z dostosowaniem się do nowej szkoły, problem w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami.

Profesjonalna pomoc psychoterapeuty

Psychoterapeuta dla młodzieży

Psycholog może zająć się także różnego rodzaju dysfunkcjami, zaburzeniami rozwojowymi, może zidentyfikować dysleksję, dyspraksję, różnego rodzaju zaburzenia lękowe. Niekiedy dzieci mogą mieć problem ze skupieniem się, snem czy też występują problemy z odżywianiem. Psycholog na początku spotyka się z rodzicami, dowiaduje się jakie obawy mają wobec swoich dzieci, następnie mogą być to sesje z młodzieżą czy też z dziećmi, aby ustalić co jest przyczyną tego rodzaju zachowań. Początkowo rodzice mogą spotkać się z psychologiem, specjalista oraz rodzice wspólnie będą współpracowali z dziećmi oraz młodzieżą, aby rozwiązać problem. Na początku psycholog ustala harmonogram spotkań, następnie opracuje plan leczenia. Terapia w przypadku dzieci oraz młodzieży różni się od terapii dla dorosłych. Psycholog musi dostosować się do osób młodszych, które często bardzo niechętnie będą rozmawiały z psychologiem, musi przełamać barierę, dotrzeć do sedna problemu.

Psycholog może kontaktować się także z innymi bliskimi, nauczycielami, będzie chciał jak najlepiej zrozumieć dziecko, czy też młodzież. Psycholog powinien charakteryzować się dużą cierpliwością, warto skontaktować się z psychologiem, który posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą. Często problemem może być stres, problemy z koncentracją zwłaszcza w szkole, niektóre dzieci oraz młodzież mają problemy z nadwrażliwością na bodźce, mogą być to także problemy somatyczne związane z bólami głowy. Niekiedy problemy mogą wynikać z różnych zdarzeń rodzinnych, przykładowo śmierci bliskiej osoby, rozwód czy separacja rodziców.

Przed wizytą możemy zapoznać się z informacjami i czym zajmuje się psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa jest miastem, gdzie możemy liczyć na pomoc psychologa, który posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Ważne, aby była to osoba, która potrafi nawiązać łatwy kontakt z młodymi ludźmi, to będzie bardzo istotne, aby poznać przyczyny problemów.