No Widgets found in the Sidebar

Problemy z zasypianiem dotyczą wielu osób, zwłaszcza starszych, nie możemy przez długi czas zasnąć, często budzimy się w nocy.

Wpływa to bardzo negatywnie na nasze samopoczucie, przez cały dzień jesteśmy ospali, stajemy się mniej aktywni. Obecnie możemy skorzystać z różnych tabletek nasennych, jak również naturalnych suplementów, które opierają się na ziołach, zawierają wiele witamin oraz składników mineralnych, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Jak wyleczyć się z bezsenności?

Co wpływa na problemy z zasypianiem?

Hormonem, który wpływa na regulację naszego snu, całego rytmu dobowego, jest melatonina. Jest to hormon, którego poziom spada wraz z wiekiem, zwłaszcza u osób po 50-tym roku życia. Jednym z problemów w wytwarzaniu melatoniny jest sztuczne światło emitowane przez komputery, laptopy czy też smartfony, które emitują tak zwane światło niebieskie, które sprawia, że nie czujemy się senni. Niedobory melatoniny będą prowadziły do problemów z zaśnięciem, odpoczynkiem, regulacją naszego trybu życia.

Suplementy diety dostępne są bez recepty, mogą bardzo skutecznie uzupełniać naszą codzienną dietę. W przypadku wielu dolegliwości zmiana diety może być bardzo dobrym pomysłem, dostarczenie większej ilości witamin sprawi, że poczujemy się lepiej, uzupełnimy zapotrzebowanie naszego organizmu na składniki odżywcze. Będzie to dieta nie tylko odchudzająca, ale także stosowana w przypadku chorób, ogólnie zmiana nawyków żywieniowych wpłynie pozytywnie na wiele aspektów naszego życia. Warto pamiętać, iż nawet najlepsza dieta nie zawsze zaspokoi zapotrzebowanie na wszystkie witaminy oraz składniki mineralne. W tym przypadku możemy wspomagać się bezpiecznymi suplementami diety. W przypadku zaburzeń snu warto także prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiać sport, ćwiczenia. Higiena snu, a także unikanie nadmiernej ilości kawy, alkoholu czy też obfitych posiłków może nam pomóc.

Skuteczne suplementy na spanie pomagają nam także redukować stres, który jest częstym problemem towarzyszącym bezsenności, właściwy relaks, sport pomogą nam lepiej zasypiać. Suplementy diety mogą być stosowane przez osoby starsze, u których problem bezsenności występuje najczęściej, będzie to także bardzo dobre uzupełnienie naszej codziennej diety.