No Widgets found in the Sidebar

Osoby, które chcą zakupić nieruchomość przy pomocy kredytu hipotecznego, powinny brać pod uwagę dość wysokie koszty ze względu na długość spłaty.

Kredyt hipoteczny często przyznawany jest na 20 do 30 lat, zatem oprocentowanie, jak również koszty dodatkowe, będą dość wysokie. Kredyt hipoteczny często wiąże się także z ubezpieczeniem nieruchomości, ubezpieczeniem kredytobiorcy, dlatego całkowity koszt to wiele różnych składowych.

Koszty składające się na wysokość kredytu hipotecznego

Analiza kosztów związanych z kredytem hipotecznym

Dokładna analiza kredytu hipotecznego, kosztów, jest niemożliwa bez złożenia wniosku do banku. Analitycy bankowi przeanalizują zdolność kredytową, wysokość kwoty, okres spłaty, po czym przedstawią całkowity koszt, wysokość raty, jaką będziemy spłacali co miesiąc. Dlatego warto składać wnioski w kilku bankach, aby móc porównać i wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę. Proces ubiegania się o kredyt może być dość skomplikowany, będzie wymagał wielu dokumentów. Dlatego jeżeli zależy nam na szybkim pozyskaniu kredytu, warto skontaktować się z doradcą finansowym, który posiada doświadczenie w przeprowadzeniu klienta przez wszystkie etapy ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Doradca kredytowy może negocjować z bankiem kredyt hipoteczny, może starać się obniżyć koszty, ratę, wpływ na to ma w dużej mierze nasza zdolność kredytowa oraz wkład własny. W przypadku jeżeli bank uzna, że jesteśmy osobą wypłacalną, posiadamy zatrudnienie na czas nieokreślony, pracujemy w dobrej branży czy też na dobrym stanowisku, wówczas może obniżyć nieco marżę. Dodatkowo istotny jest wkład własny, który najczęściej będzie wynosił 20%, jeżeli jednak zwiększymy wkład, możemy mieć większe szanse na uzyskanie atrakcyjnego kredytu hipotecznego. Przed złożeniem wniosku doradca finansowy może przeanalizować naszą sytuację, doradzić przykładowo spłatę niektórych zobowiązań, sprawdzenie naszych comiesięcznych zobowiązań, opłat, możemy spróbować nieco zoptymalizować nasz budżet, aby zmniejszyć wydatki na okres ubiegania się o kredyt. Dodatkowo nasze szanse zwiększamy przez ubieganie się o kredyt z drugą osobą, która pracuje.

Doradca kredytowy może zatem pomóc nam w zmniejszeniu marży, prowizji, wybraniu bardziej korzystnego ubezpieczenia na życie czy też wynegocjować niższą opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu. Dzięki temu znajdziemy tańszy kredyt hipoteczny Kraków jest miejscem, gdzie działa wielu doświadczonych doradców, z pewnością będziemy mogli uzyskać fachową poradę podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny.