No Widgets found in the Sidebar

Kaletnicy na co dzień korzystają z wielu różnych narzędzi, które pozwalają na dokładną obróbkę skóry, którą należy dociąć, skleić, obrobić brzegi aby otrzymać produkty estetyczne, które będą trwałe i funkcjonalne.

Skóra jest materiałem trudnym w obróbce, łatwo ją poszarpać, dlatego należy zwrócić uwagę na akcesoria wysokiej jakości, które powinien posiadać każdy kaletnik.

Narzędzia do ciecia i wycinania skory

Wybijaki do skóry

Jednym z ważnych narzędzi jest wybijak, służący do nabijania punktów pod otwory na nici. Dzięki temu możemy prowadzić nić równo, dodatkowo ułatwia to przeprowadzenie igły przez grubą warstwę skóry. Wybijaki tego rodzaju mogą posiadać wiele różnych końcówek stosowanych w zależności od potrzeb, mogą posiadać końcówki wymienne o różnej średnicy. Wybijaki często posiadają cztery czy też sześć zębów ułatwiających wykonanie otworów na większej przestrzeni przykładowo w przypadku pasków. Wybijaki do otworów pod szew stosuje się w wielu wyrobach kaletniczych przykładowo w portfelach, dzięki temu uzyskujemy także wysoką estetykę produktu, prowadzone są równo, w takich samych odstępach.

Kaletnicy mogą skorzystać także z granitowych podstawek do wybijania, które ułatwiają pracę ze skórą. Dostępne są także wybijaki, które mogą zaokrąglić pasek czy też inny wyrób, nadać pożądany kształt. W przypadku skóry należy zwrócić szczególną uwagę na obróbkę, niewłaściwe szycie czy też obrabianie mogłoby spowodować jej postrzępienie. Dużym zainteresowaniem cieszą się wybijaki posiadające wiele końcówek, które ułatwiają szybkie nabijanie otworów jak również powodują że odległości będą identyczne. Dostępne są wybijaki posiadające końcówki o różnej średnicy, także wybijaki pod nity czy też służące do robienia dziur w pasku.

W warsztacie kaletnika powinien znaleźć ją wysokiej jakości wybijak do otworów pod szew – CraftPoint to firma oferująca produkty różnego typu, które sprawdzą się przy pracy ze skórą. Mogą być to wybijaki z ostrym zakończeniem lub też posiadające otwór który ułatwia dziurkowanie.